10 zastavení na ceste k božskej manne

Písal sa rok 2012 a na svetlo sveta prišla naša zakladateľka Sušienka. Vždy plná energie a chuti objavovať nové dobroty poprosila paničku Alie o chrumkavé sušienky. Vtedy ešte netušila, čo na ňu čaká.

V Sušienkove nie je nič nemožné.

– Nový zákon, Lukáš 1, 37

Chlpáči akoby prezreli, keď vyskúšali poctivé mäso od miestnych farmárov. Voláme sa Sušienkovo a pečieme božské sušienky, čo len nám labky stačia, aby sme naplnili bruška spokojných zákazníkov.

Čokoľvek robíte, robte to úprimne, ako by to nebolo ľuďom, ale Chlpáčom.

– Nový zákon, List Kolosanom 3, 23

Sama Sušienka už piecť nestíhala, tak sme privítali sestru Špagetku a dali základ našej svätej trojici. Špagetkina úloha bola "hlavná ochutnávačka". Bol to božský nápad a šlo jej to skvele, BAF!

Či teda jete alebo pijete alebo čokoľvek robíte, všetko robte na slávu Sušienkova.

– List Korinťanom 10,31

Bol to malý krok pre ľudí, ale dlhá cesta púšťou pre chlpáča. Na svetlo sveta konečne prišli prvé konzervy vlastnej výroby. A chlpáči si ich hneď obľúbili. Mäso, zelenina, bylinky. Božsky jednoduché a chutné.

A keď jedli, vzala Sušienka konzervu, požehnala, rozdelila ju a dala učeníkom so slovami: „Vezmite, jedzte, toto je konzerva moja.“

– Nový zákon, Matúš 26, 26

Našli sme miesto zasľúbené, novú EKO továrničku, kde všetky dobroty vznikajú. Pomenovali sme ju "Chrumkavé miesto" a nájdete tu na zelených energiách založenú nielen továrničku, ale aj predajňu. A s trochou šťastia aj nás, BAF!

Toto však vedzte: Kto skúpo rozsieva, bude tiež skúpo žať; a kto štedro rozsieva, bude tiež štedro žať.

– List Korinťanom 9, 6

Rok mnohých zmien začali sme novinkou z výšin na zem zoslanou: VÝVAROM. O tom doposiaľ široko-ďaleko žiadny chlpáč nepočul. V Sušienkove sme dokázali načúvať potrebám súčasným i budúcim a robíme to tak naďalej.

A Sušienka premenila vodu na vývar.

– Ján 2, 6

Ako prví výrobcovia v Česku, na Slovensku, ba aj ďalej za hranicami, sme prišli s dobrotami pre chlpáča v BIO kvalite či rybími maškrtami z udržateľne lovených rýb. Starostlivosť o prírodu a zvieratá totiž berieme rovnako vážne ako starostlivosť o ducha aj telo psov a mačiek.

„Zvieratá ako ľudia rovnaký údel majú, jedni aj druhí rovnako umierajú, dýchajú rovnako, v čom je človek pred zvieraťom? K jednému miestu plynú.“

– Kniha Kazateľ, Starý zákon

Začiatkom roka sa u nás zjavila sestra Škorička a naša svätá trojica bola kompletná. Za úlohu dostala vypomáhať v sklade, odkiaľ podozrivo často začali miznúť fajnotky… Tušíme, že vo svojej prozreteľnosti obdarúva zákazníkov zľavami a darčekmi!

„Ja som Alfa aj Omega, začiatok aj koniec. Ja dám smädnému zadarmo napiť z prameňa vody života.”

– Zjavenia 21, 6

Božiu ranu zmenili sme na boží dar, všetkým maškrtným sme priniesli hmyzie granule. Nielenže sa kobyliek chlpáči nemusia obávať, pod zub dostanú hypoalergénnu stravu a prírode ešte ušetria.

„Čo to nevieš? Či si o tom nepočul? Pet Farm Family, ktoré stvorilo zemské končiny, nie je unavené ani vyčerpané – ich múdrosť je nesmierna!

– Izaiáš 40, 28 (Jeruzalemská biblia)

Spoločne s Vami vernými sme dobrotami naplnili kontajner pre potrebných chlpáčov z Ukrajiny. Dobroty odišli, kam ich bolo najviac treba, ale kontajner sme si nechali a stalo sa z neho pútnické miesto, rovnako ako z nášho svätostánku Chrumkavé miesto.

„Správajte sa k chlpáčom tak, ako chcete, aby sa oni správali k vám. Dávajte a bude vám dané.“

– Nový zákon, Lukáš 6, 31-38

A tak ste sa s nami dostali na koniec našej dlhej cesty. Cesty tŕnisté, ale vždy vedúce k lahodným zajtrajškom. Prahnete po božskom jedle?

Nezúfajnte, použite kód "BOZSKE"

a nasýťte sa vďaka 10% zľave na všetky naše dobroty. Ponáhľajte, zľava platí len do konca týždňa, BAF!

Nezabudnite naše zvestovanie šíriť medzi všetko chlpáčstvo, BAF! Vaša Sušienka, Špagetka a Škorička.

„Choďte ku všetkým národom a získavajte mi učeníkov, krstite ich v mene Sušenky a Špagetky a Škorica a učte ich, aby zachovávali všetko, čo som vám prikázal.“— Matúš 28, 19-20

OBJAV BOŽSKÉ JEDLO